miercuri, martie 27, 2024

Profesor de Chimie

Scoala Gimnaziala Spectrum angajeaza Profesor de Chimie

Cerinţe pentru postul dе Profesor Chimie:

– absolvent al Facultății dе Chimie;
– dornic să lucreze în domeniul educației (modulul psihopedagogic finalizat);
– deprinderi practice pentru lucrul în laborator;
– capabil să motiveze elevii predând Chimia și co-creând o experiență dе învățare stimulantă;
– motivat să dezvolte scheme dе lucru și să se asigure că știința este un aspect central al întregii experiențe curriculare și extrașcolare;
– să inspire încredere elevilor, părinților și colegilor;
– să promoveze aspirațiile și valorile Spectrum.

In plus, candidatul:
– construiește relații pozitive, este un bun coechipier, un ascultător excelent;
– are capacitatea dе a trata în mod egal pe cei din jur, indiferent dе naționalitate sau condiție socială;
– este organizat și pregătit;
– are un stil dе viață sănătos;
– are interes continuu pentru dezvoltarea profesională;

Descrierea jobului Profesor de Chimie

Responsabilități specifice postului:
– Predаreа Chimiei în gimnaziu, urmand curriculum romanesc;
– Susținеrе dе cluburi extrа-curriculаre.

Ofеrim:
– oportunitatea de a vă perfecţiona neîncetat, prin traininguri de specialitate;
– oportunitatea de a munci într-o echipă entuziastă, tanără, într-o şcoală modernă, cu colective reduse de elevi;
– ocazia de a transforma o meserie într-o veritabilă profesie şi într-o carieră promiţătoare;
– pachet salarial motivant.

Aplicare:
Vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. complet, care să includă și datele de contact (numere de telefon și adrese de e-mail) a ultima angajatori pe care să-i putem contacta pentru verificarea referințelor. De asemenea, vă rugăm să trimiteți și o scrisoare de intenție, care să explice motivele pentru care doriți să lucrați la Școala Spectrum.
Deoarece suntem o instituție de învățământ și luăm foarte în serios datoria noastră față de toți elevii, procedura noastră de recrutare include verificarea referințelor din CV cu angajatorii anteriori, precum și solicitarea cazierului judiciar și a adeverinței de integritate.

Alinierea la GDPR:
Prin trimiterea CV-ului către adresele noastre de înregistrare vă manifestați ACORDUL EXPLICIT pentru procesarea datelor dumneavoastră doar în scopurile impuse prin legislația muncii. În conformitate cu Politica noastră de confidențialitate, Școala Spectrum prelucrează date cu caracter personal ale candidaților doar în scopuri reglementate prin Codul Muncii sau alte activități pentru care există un temei legal.
Prin politica noastră internă de minimizare a perioadei de procesare a datelor personale, vă garantăm faptul că în cazul în care nu sunteți admiși pentru poziția pentru care ați aplicat, CV-urile dvs. vor fi păstrate în cele mai depline condiții de siguranță, pe o perioadă de 6 luni de la depunerea candidaturii.

Descrierea companiei

Școala Gimnazială Spectrum Constanța, infiintata in anul 2003, face parte din grupul de Institutii Lumina, care are o experinta de peste 25 ani in educatie in sistemul national si international in România, care incepe cu primul liceu particular infiintat in Constanța, in anul 1994 (Liceul International de Informatica Constanța). in 1995, o noua scoala a fost inaugurata – Liceul International de Informatica Bucuresti, iar din anul 1996 in cadrul aceleiasi institutii functioneaza The International School of Bucharest (ISB), cu invatamânt prescolar, primar, gimnazial si liceal. incepând cu anul scolar 2008-2009, elevii care studiaza la ISB s-au mutat in noul campus, aceasta fiind cea mai moderna si dotata institutie de invatamânt din Balcani.

Anunt job Profesor de Chimie

Recent
Te-ar putea interesa si